sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Dzień Babci i Dziadka

babci dziadkaW piątek 26 stycznia 2018 r. w Domu Kultury w Jabłonce odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez dzieci z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Jabłonce.

Obecne Babcie i Dziadków powitała Pani Katarzyna Machaj wicedyrektor przedszkola, która życzyła wszystkiego najlepszego z okazji tak pięknego święta. Przekazała również serdeczne życzenia od Wójta Gminy Jabłonka Antoniego Karlaka.

Obchodzony dnia 21 stycznia Dzień Babci i dzień później Dzień Dziadka to symboliczne święta w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku, Dziadkowie myślą
i troszczą się o swoje wnuki i wnuczki. Babcia i Dziadek to ukochane osoby, które najlepiej potrafią zrozumieć wnuczęta. Nigdy się nie gniewają, nawet gdy pociechy psocą. To oni dają im smakołyki, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń. Dziadkowie są bardzo potrzebni. Dla kilkulatków są niewyczerpalnym źródłem i potężnym zasobem informacji
o otaczającym nas świecie. To swego rodzaju ostoja, na której zawsze można polegać.

Swoimi występami dzieci dały dowód, że Dziadkowie są bardzo ważnymi członkami rodziny, którzy przekazują swoją mądrość życiową wnuczętom. Są najcenniejszym skarbem. Na zakończenie uroczystości każda Babcia i każdy Dziadek otrzymali pamiątkowe prezenty wykonane przez dzieci.
Uroczystości towarzyszyła bardzo miła atmosfera radości i wzruszenia.