+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

IX Memoriał w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego o Puchar Wójta Gminy Jabłonka

053thW dniach 1-2 marca 2019 r odbył się IX Memoriał w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego o Puchar Wójta Gminy Jabłonka. W trakcie turnieju na parkiecie zaprezentowało się ponad 300 zawodników. Najmłodszy uczestnik miał 7 lat, a najstarszy 70 lat. W turnieju dzieci wystąpiło sześć drużyn, najlepszą drużyną okazała się TSR Orawa I – podopieczni Pana Michała Wójta, którzy wygrali wszystkie mecze. Kolejne miejsca zajęły drużyny Hutnika Kraków, MOSiR Bochnia, LUKS Skrzyszów, UKS Wiertmet Libusza oraz TSR Orawa II.

Przed oficjalnym otwarciem Memoriału na cmentarzu parafialnym w Jabłonce miała miejsce uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobach zmarłych nauczycieli.
O godzinie 11.00 miało miejsce uroczyste otwarcie Memoriału, którego dokonali Wójt Gminy Jabłonka Pan Antoni Karlak , Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce Pani Bogusława Pilch oraz Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Pan Piotr Męderak.

Następnie w meczu otwarcia drużyna Nauczycieli oraz Sponsorów pokonała nieznacznie zespół Rodzin zmarłych nauczycieli. W kategorii seniorek dwukrotnie lepsza okazała się drużyna AZS UEK Kraków pokonując drużynę TSR Orawa. W Kategorii Masters zwyciężyła drużyna ze słowackiego Bardejova, drugie miejsce wywalczył BKS Old Boys Bochnia, na najniższym stopniu podium Memoriał ukończyła drużyna gospodarzy TSR Orawa, czwarte miejsce zajęli zawodnicy KWS Grodków, piąte Iskra Holić.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji uczestnicy Memoriału spotkali się w restauracji Delice na wspólnej kolacji. Była to również okazja do wspomnienia zmarłych, którzy swoją pasją przyczynili się do krzewienia sportu w Gminie Jabłonka.