sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

IV Konkurs Pieśni Patriotycznej

JAN 9019th24 kwietnia br. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, w roku obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się IV Konkurs Pieśni Patriotycznej „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Organizatorami konkursu byli Poseł na Sejm RP Anna Paluch, Senator RP Jan Hamerski oraz Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak.

Czytaj więcej...

Karpacki Wyścig Kurierów w Jabłonce - Zaproszenie

wyscig2018Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do śledzenia zmagań kolarzy rywalizujących w Karpackim Wyścigu Kurierów, który 29 kwietnia zawita do naszej gminy. Dokładnie w południe kolarze wystartują  z Trsteny, by po przejechaniu dwóch pętli, około godziny 13.45 zameldować się na mecie przy Urzędzie Gminy w Jabłonce. O 16.00 zawodnicy wyruszą z Jabłonki do Oświęcimia.

Ogłoszenie Wójta Gminy Jabłonka

Wójt Gminy Jabłonka informuje, że od dnia 23 kwietnia 2018 roku do dnia 30 maja 2018 roku w pokoju nr 107 w Urzędzie Gminy w Jabłonce w godzinach pracy Urzędu będą przyjmowane wstępne ankiety o posiadanych wyrobach zawierających azbest od osób indywidualnych - właścicieli nieruchomości. Celem niniejszej ankiety będzie pozyskanie niezbędnych danych w celu starania się przez Gminę Jabłonka o dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest w latach 2019- 2020.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

orkiestry2018Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak serdecznie zaprasza na XXIX Przegląd Orkiestr Dętych na Orawie oraz Inaugurację Gminnych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 3 maja 2018 roku w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce

Czytaj więcej...

Deichmann Minimistrzostwa

Deichmann2018W sobotę i niedzielę rozegrano na stadionie sportowym w Jabłonce kolejne mecze w ramach tegorocznej edycji Deichmann Minimistrzostwa. Zawodnicy w tym turnieju rywalizują w czterech kategoriach wiekowych ( U-7, U-9, U-11 oraz U-13 ), na najlepszych czeka wyjazd na ogólnopolskie finały, więc stawka jest bardzo wysoka. Jednak jeszcze ważniejsze od wyników jest rozwijanie wśród młodych zawodników zdrowego trybu życia, koleżeństwa i zasad zdrowej rywalizacji, a tego sport uczy doskonale.

Czytaj więcej...