sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Pierwsze posiedzenia obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbęda się 23.05.2024r. (czwartek) o godz. 17:00 na sali widowiskowej w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. +++ Ostrzeżenie przed burzami - czytaj więcej... +++ Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanu wód - czytaj więcej...

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zainicjował specjalny program stażowy dla studentów z Ukrainy

ukraina– Jako środowisko naukowe, musimy wziąć pod uwagę sytuację, w jakiej znaleźli się studenci pochodzenia ukraińskiego. Zarówno ci, którzy już wcześniej studiowali na polskich uczelniach, jak i tacy, którzy nie mogąc bronić swojego kraju, przerwali edukację i przyjechali do Polski – powiedział Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

Rozwiązaniem, które zaproponowała Uczelnia, po konsultacjach z przedstawicielami globalnych firm i przedsiębiorstw mających swoje siedziby w Krakowie, jest porozumienie, na mocy którego uruchomiono program stażowy dla studentów z Ukrainy.

Propozycja Rektora UEK spotkała się z dużym odzewem przedsiębiorców. Do tej pory udało się zorganizować przeszło 100 miejsc stażowych, a w przygotowaniu są kolejne.

Zachęcamy studentów do aplikowania, a firmy do oferowania płatnych staży dla obywateli Ukrainy.

W przypadku zainteresowania ofertą i dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z pracownikami Akademickiego Centrum Kultury UEK pod nr tel. 12 293 53 52 lub 12 293 54 75.

Źródło: https://uek.krakow.pl/

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie