Wyniki Biegów Przełajowych o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”
W sobotę, 1 października 2016 roku na stadionie sportowym w Jabłonce rozegrano zawody w Biegach Przełajowych o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”. Organizatorami zawodów byli Wójt Gminy Jabłonka oraz Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Jabłonce.
Na starcie pojawiło się 200 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Jabłonka, którzy rywalizowali w biegach indywidualnych. Wyniki osiągnięte przez uczniów poszczególnych szkół były przeliczane na punkty, następnie sumowane. Na ich podstawie ustalono klasyfikacje drużynowe.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej: ( miejsca 1-3 )
Kat. Open Kobiety
1. Anna Rutkowska
2. Angelika Mastela
Kat. Open Mężczyźni
1. Piotr Kidoń
2. Hubert Kuczkowicz
3. Marek Stec
Kat. Igrzyska dziewcząt kl. IV– rocznik 2006 i młodsi
1. Karolina Kowalczyk – SP Nr 1 Podwilk
2. Malwina Grapa – SP Nr 1 Podwilk
3. Wiktoria Łuka – SP Nr 1 Jabłonka
Kat. Igrzyska chłopców kl. IV– rocznik 2006 i młodsi
1. Jakub Giądła – SP Nr 1 Jabłonka
2. Dawid Matonóg - SP Nr 1 Jabłonka
3. Emanuel Janowiak – SP Chyżne
Kat. Igrzyska dziewcząt kl. V– rocznik 2005
1. Klaudia Turwoń – SP Nr 1 Podwilk
2. Karolina Bryja – SP Nr 2 Podwilk
3. Weronika Prylińska – SP Nr 2 Podwilk
Kat. Igrzyska chłopców kl. V– rocznik 2005
1. Antoni Kulawiak – SP Nr 1 Jabłonka
2. Dawid Spiszak – SP Nr 1 Jabłonka
3. Dominik Stec – Sala – SP Zubrzyca Dolna
3. Kamil Bosak – SP Nr 1 Zubrzyca Górna
Kat. Igrzyska dziewcząt kl. VI– rocznik 2004
1. Gabriela Sączek - SP Nr 1 Jabłonka
2. Wiktoria Kusztal – SP Nr 3 Zubrzyca Górna
3. Aleksandra Galik – SP Nr 1 Jabłonka
Kat. Igrzyska chłopców kl. VI– rocznik 2004
1. Paweł Kowalczyk – SP Nr 1 Zubrzyca Górna
2. Maciej Stachna – SP Nr 3 Lipnica Mała
3. Patryk Kowalczyk – SP Nr 1 Podwilk
Kat. Gimnazjada dziewcząt kl. I-II - rocznik 2003 i 2002
1. Magdalena Brauner – Gimnazjum Podwilk
2. Joanna Kidoń – Gimnazjum Lipnica Mała
3. Ula Kowalczyk – Gimnazjum Zubrzyca Górna
Kat. Gimnazjada chłopców kl. I-II - rocznik 2003 i 2002
1. Hubert Kapuściak – Gimnazjum Podwilk
2. Jakub Zborek – Gimnazjum Jabłonka
3. Michał Janowiak – Gimnazjum Lipnica Mała
Kat. Gimnazjada dziewcząt kl. III - rocznik 2001
1. Agnieszka Paś – Gimnazjum Jabłonka
2. Karolina Borówka – Gimnazjum Jabłonka
3. Nicola Szlamczyk – Gimnazjum Lipnica Mała
Kat. Gimnazjada chłopców kl. III - rocznik 2001
1. Dominik Smreczak – Gimnazjum Lipnica Mała
2. Michał Pukowski – Gimnazjum Jabłonka
3. Paweł Zubrzycki – Gimnazjum Jabłonka
Wyniki klasyfikacji drużynowej: ( miejsca 1-3 )
Igrzyska dziewcząt:
1. SP Nr 1 Podwilk
2. SP Nr 1 Jabłonka
3. SP Zubrzyca Dolna
Igrzyska chłopców:
1. SP Nr 1 Jabłonka
2. SP Zubrzyca Dolna
3. SP Nr 1 Podwilk
Gimnazjada dziewcząt:
1. Gimnazjum Jabłonka
2. Gimnazjum Lipnica Mała
3. Gimnazjum Zubrzyca Dolna
Gimnazjada chłopców:
1. Gimnazjum Jabłonka
2. Gimnazjum Lipnica Mała
3. Gimnazjum Zubrzyca Dolna
Po zakończeniu zawodów odbyła się dekoracja najlepszych zawodników. Puchary oraz medale w imieniu Wójta Gminy Jabłonka Antoniego Karlaka wręczyli Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkól Gminy Jabłonka Maria Staszkiewicz oraz Sędzia Zawodów Janusz Kasprzak.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej: ( miejsca 1-3 )
Kat. Open Kobiety
1. Anna Rutkowska
2. Angelika Mastela
Kat. Open Mężczyźni
1. Piotr Kidoń
2. Hubert Kuczkowicz
3. Marek Stec
Kat. Igrzyska dziewcząt kl. IV– rocznik 2006 i młodsi
1. Karolina Kowalczyk – SP Nr 1 Podwilk
2. Malwina Grapa – SP Nr 1 Podwilk
3. Wiktoria Łuka – SP Nr 1 Jabłonka
Kat. Igrzyska chłopców kl. IV– rocznik 2006 i młodsi
1. Jakub Giądła – SP Nr 1 Jabłonka
2. Dawid Matonóg - SP Nr 1 Jabłonka
3. Emanuel Janowiak – SP Chyżne
Kat. Igrzyska dziewcząt kl. V– rocznik 2005
1. Klaudia Turwoń – SP Nr 1 Podwilk
2. Karolina Bryja – SP Nr 2 Podwilk
3. Weronika Prylińska – SP Nr 2 Podwilk
Kat. Igrzyska chłopców kl. V– rocznik 2005
1. Antoni Kulawiak – SP Nr 1 Jabłonka
2. Dawid Spiszak – SP Nr 1 Jabłonka
3. Dominik Stec – Sala – SP Zubrzyca Dolna
3. Kamil Bosak – SP Nr 1 Zubrzyca Górna
Kat. Igrzyska dziewcząt kl. VI– rocznik 2004
1. Gabriela Sączek - SP Nr 1 Jabłonka
2. Wiktoria Kusztal – SP Nr 3 Zubrzyca Górna
3. Aleksandra Galik – SP Nr 1 Jabłonka
Kat. Igrzyska chłopców kl. VI– rocznik 2004
1. Paweł Kowalczyk – SP Nr 1 Zubrzyca Górna
2. Maciej Stachna – SP Nr 3 Lipnica Mała
3. Patryk Kowalczyk – SP Nr 1 Podwilk
Kat. Gimnazjada dziewcząt kl. I-II - rocznik 2003 i 2002
1. Magdalena Brauner – Gimnazjum Podwilk
2. Joanna Kidoń – Gimnazjum Lipnica Mała
3. Ula Kowalczyk – Gimnazjum Zubrzyca Górna
Kat. Gimnazjada chłopców kl. I-II - rocznik 2003 i 2002
1. Hubert Kapuściak – Gimnazjum Podwilk
2. Jakub Zborek – Gimnazjum Jabłonka
3. Michał Janowiak – Gimnazjum Lipnica Mała
Kat. Gimnazjada dziewcząt kl. III - rocznik 2001
1. Agnieszka Paś – Gimnazjum Jabłonka
2. Karolina Borówka – Gimnazjum Jabłonka
3. Nicola Szlamczyk – Gimnazjum Lipnica Mała
Kat. Gimnazjada chłopców kl. III - rocznik 2001
1. Dominik Smreczak – Gimnazjum Lipnica Mała
2. Michał Pukowski – Gimnazjum Jabłonka
3. Paweł Zubrzycki – Gimnazjum Jabłonka
Wyniki klasyfikacji drużynowej: ( miejsca 1-3 )
Igrzyska dziewcząt:
1. SP Nr 1 Podwilk
2. SP Nr 1 Jabłonka
3. SP Zubrzyca Dolna
Igrzyska chłopców:
1. SP Nr 1 Jabłonka
2. SP Zubrzyca Dolna
3. SP Nr 1 Podwilk
Gimnazjada dziewcząt:
1. Gimnazjum Jabłonka
2. Gimnazjum Lipnica Mała
3. Gimnazjum Zubrzyca Dolna
Gimnazjada chłopców:
1. Gimnazjum Jabłonka
2. Gimnazjum Lipnica Mała
3. Gimnazjum Zubrzyca Dolna
Po zakończeniu zawodów odbyła się dekoracja najlepszych zawodników. Puchary oraz medale w imieniu Wójta Gminy Jabłonka Antoniego Karlaka wręczyli Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkól Gminy Jabłonka Maria Staszkiewicz oraz Sędzia Zawodów Janusz Kasprzak.