sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Dotacje i Projekty

Wycieczki z projektu pn. „Odkrywam Małopolskę”

Malopolska

W październiku i listopadzie br. uczniowie z 5 szkół podstawowych naszej gminy, mieli możliwość uczestniczenia w wycieczkach dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego na realizacje projektu pn. „Odkrywam Małopolskę” w ramach programu wsparcia turystyki szkolnej.

Wycieczki zostały zorganizowane na terenie województwa małopolskiego, co pozwoliło uczniom lepiej poznać region, w którym mieszkają. Dodatkowo mieli możliwość pogłębić wiedzę zdobytą w szkole.
Uczniowie w ramach projektu zwiedzili:

  • Kraków – opactwo Benedyktynów w Tyńcu, ZOO
  • Ojcowski Park Narodowy
  • Kraków – Historyczny Zespół Miasta Krakowa
  • Zakopane

Dofinansowanie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w kwocie 19 700,00 zł. Całkowity koszt projektu to 28 943,02 zł. Kwota wkładu finansowego to wpłaty rodziców uczniów, biorących udział w projekcie.
Projekt stanowi element wsparcia odbudowy rynku turystyki szkolnej osłabionego w wyniku pandemii Covid-19 poprzez stymulację popytu na turystykę zorganizowaną dla dzieci i młodzieży. Dzięki projektowi „Odkrywam Małopolskę” dzieci i młodzież ze szkół podstawowych mogły wziąć udział w wycieczkach, podczas których poznali wspaniałe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu. Wszystkie wycieczki organizowane były za pośrednictwem biur turystycznych.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.