sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Wigilia dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Jabłonka 2018r.

DSC 0279thW poniedziałek 17 grudnia 2018r., jak co roku starsi, samotni, niepełnosprawni mieszkańcy z Gminy Jabłonka spotkali się przy wigilijnym stole. Była to już dziesiąta Wigilia zorganizowana przez pracowników socjalnych dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonce. W spotkaniu uczestniczyli również Pan Bolesław Wójcik z-ca Wójta Gminy Jabłonka, ks. Kazimierz Czepiel Dziekan Dekanatu Orawskiego, Siostry ze zgromadzenia św. Brata Alberta, Dyrektor oraz Pracownicy Socjalni Ośrodka.

 

Uroczystość rozpoczęto wysłuchaniem fragmentu Pisma Świetego z Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa Chrystusa oraz modlitwą. Jak każe tradycja zebrani łamali się opłatkiem i składali sobie nawzajem życzenia, a następnie wszyscy usiedli do wigilijnego stołu.Spotkanie uświetnił występ dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej. Pełen refleksji nad życiem i wartościami płynącymi z tradycji chrześcijańskiej program artystyczny został nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie obdarowali wszystkich własnoręcznie przygotowanymi upominkami świątecznymi. Na koniec wspólnie śpiewano kolędy, rozmawiano i wspominano.

Wszystkim uczestnikom, a także nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz miłe chwile spędzone razem.