sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

„Miłość też ma POWER-a”

Milosc Power„Wędrówką jedną życie jest człowieka
Idzie wciąż
Dalej wciąż
Dokąd? Skąd?
Dokąd? Skąd?
Wędrówką jedną życie jest człowieka.”


Edward Stachura


Wędrować znaczy żyć, smakować dni i to co one przynoszą, znaczy nie ustawać. Wędrować znaczy kochać, znaczy być. Wędrować to wybierać drogi, nie te na skróty lecz te do celu. Celów w życiu bywa wiele, lecz najsłodszym jest miłość.

W dniu 14 marca 2019 w OCK odbył się recital słowno-muzyczny pt. „Miłość też ma POWERa”. Spotkanie z poezją zostało opracowane przez pana Zbigniewa Tlałkę, panią Sabinę Pilch i panią Katarzynę Jaromin – nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jabłonce. Inspiracją do stworzenia scenariusza były zagraniczne wyjazdy nauczycieli na szkolenia językowe i metodyczne w ramach projektu POWER współfinansowanego ze środków unijnych. Projekt ten realizowany jest w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jabłonce od września 2017r. Dzięki niemu nauczyciele doskonalą swoje umiejętności z zakresu języka angielskiego, języka niemieckiego i hiszpańskiego, rozwijają się i motywują uczniów do działania.

W przedstawieniu z POWERem wzięli udział nauczyciele uczestniczący w projekcie : Zbigniew Tlałka, Dominika Traczyk Bogusława Palenik, Jolanta Szczęśniak – Basisty, Bernadetta Plaszczak, Katarzyna Jaromin, Sabina Pilch; uczniowie z klas V,VII i VIII Szkoły Podstawowej, IIIb i IIIc Gimnazjum: Oliwia Paś, Ewelina Spytkowska, Klaudia Spytkowska, Kaja Andrzejczuk, Julia Jabłońska, Weronika Pilch, Karolina Hosaniak, Amanda Stanek, Wiktor Oskwarek, Emilia Ślusarczyk, Wiktoria Hebda, Agata Matonóg, Michał Kubacka, Maxymilian Pierkarczyk, Michał Kula, Dominik Baraściak, Michał Krzysiak, Łukasz Biel, Paweł Wójcicki, Szymon Spytkowski, Gabriela Lichosyt, Martyna Kubacka, Marta Prylińska. Towarzyszyli im uczniowie z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce pod opieką pani dyrektor Katarzyny Lasak. Licealiści dali popis taneczny i recytatorski, pozostali artyści deklamowali utwory poetyckie w czterech językach, śpiewali i grali. Wcielając się w różne role próbowali odkryć czym jest miłość. Współpraca uczniów i nauczycieli stworzyła niezapomnianą atmosferę. Poezja w połączeniu z tańcem, muzyką i emocjami była prawdziwą ucztą dla duszy.

Celem spotkania było promowanie talentów recytatorskich, muzycznych i językowych uczniów, umiejętności językowych nauczycieli zdobytych podczas szkoleń oraz szeroko pojęta współpraca z innymi szkołami. Wśród widowni byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłonce Borach wraz z księdzem proboszczem Grzegorzem Łomzikiem, uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jabłonce wraz z dyrekcją. Uroczystość uświetniła swoją obecnością pani Maria Staszkiewicz, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

Zapał nauczycieli i uczniów, ciężka praca połączona z nauką i zabawą dały wspaniały efekt. Zmotywowani, zintegrowani i otwarci na nowe wyzwania planujemy kolejne działania.

 

foto. Łukasz Sowiński