sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

„Dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas przez całe życie.”

DSC02327thChoć z dnia na dzień doroślejemy, zdobywamy nowe doświadczenia, przybywa nam lat, to jednak w każdym z nas kryje się dziecko. Warto sobie przypomnieć, jak to jest nim być, obudzić w sobie dziecięcą radość, przenieść się w baśniowy świat. Podróż do tej krainy umożliwiła nam inscenizacja ,,Snow White- Królewna Śnieżka” przygotowana w ramach upowszechniania efektów programu POWER.

Spotkanie z językiem angielskim i niemieckim w niezwykłej Krainie Baśni odbyło się dnia 20 maja 2019 roku w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Przygotowały je nauczycielki Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jabłonce: Jolanta Szczęśniak-Basisty, Dominika Traczyk, Katarzyna Jaromin oraz Katarzyna Duduś. Inspiracją i motywacją do powstania tej teatralnej uczty były odbyte przez Panie szkolenia w ramach wyżej wymienionego projektu POWER. Zdobyta wiedza językowa i metodyczna zaowocowały jeszcze większym zaangażowaniem w działania szkoły, poszerzeniem współpracy z sąsiednimi placówkami oraz nawiązaniem kontaktów ze szkołą w Twardogórze, chęcią dalszego rozwoju, jak również promocją działalności uczniów i nauczycieli- uczestników projektu.

Spotkanie to było nie tylko upowszechnianiem efektów projektu POWER, ale również finałem realizowanego przez panią Jolantę Szczęśniak-Basisty projektu pt. „Inscenizacja wybranej baśni”. Jest on realizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową w Twardogórze koło Wrocławia na międzynarodowej platformie e-Twinning. Krótka relacja filmowa z tego wydarzenia została opublikowana na tej platformie, a działalność nauczycieli i uczniów naszej szkoły trafiła dzięki temu do szerokiego grona odbiorców.

Na nasze przedstawienie przybyli zaproszeni goście: Bolesław Wójcik- zastępca wójta, Maria Staszkiewicz- dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Bogusława Pilch- dyrektor oraz Bogusław Kobylak- zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce wraz z nauczycielami i uczniami, Beata Urban- dyrektor Szkoły Podstawowej w Chyżnem wraz z nauczycielami i uczniami oraz nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych w Orawce i Jabłonce Borach oraz rodzice naszych młodych aktorów. Gra aktorska, muzyka na żywo, kostiumy i scenografia stworzyły niezwykły nastrój oraz dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń.