sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Piłkarze ręczni z Orawy wygrywają turniej

IMG 20191201thW dniach 30 listopada – 1 grudnia drużyna TSR ORAWA wzięła udział w jednym z większych turniejów organizowanych na terenie naszego kraju. W tegorocznej edycji udział wzięło łącznie 41 drużyn w różnych kategoriach wiekowych. Mecze w kategorii wiekowej „Chłopcy 2007” rozgrywane były równocześnie w dwóch grupach. Poniżej przedstawiamy wyniki osiągnięte przez nasz zespół w fazie grupowej:

Szczypiorniak Lesznowola – wygrana TSR Orawa 20 : 4,
GTS Choceń – wygrana TSR Orawa 16 : 7,
AZS Włocławek – wygrana TSR Orawa 20 : 7,
TROPS Poddębice – wygrana TSR Orawa 17 : 6.

Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie z kompletem punktów i następnego dnia spotkała się w finale z drużyną MUKS 21 Płock, która zajęła pierwsze miejsce w grupie drugiej. Bardzo dobra gra w obronie przechyliła szalę zwycięstwa na naszą stronę. Drużyna przeciwna musiała pogodzić się z faktem, że ciężko będzie znaleźć sposób na pokonanie obrony i zatrzymanie szybkiej kontry w wykonaniu chłopców z Orawy. Mecz zakończył się zwycięstwem TSR Orawa 9 :6.

Kolejny raz wracamy do domu z pucharem oraz kompletem strojów dla całej drużyny ufundowanym przez organizatora turnieju. Wielkim przeżyciem zarówno dla młodego pokolenia szczypiorniaka TSR Orawa jak i dla trenera Michała Wójta był fakt, iż wręczenia pucharu dla najlepszej drużyny w kategorii Chłopców 2007 dokonał trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Patryk Rombel.

Kolejny sukces naszej drużyny, tym razem bliżej stolicy, promuje orawski „handball”, a co za tym idzie, również region naszej orawy.