sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Warsztaty świąteczne w OCK

warsztaty swiateczne 2019Grudzień to wyjątkowy czas oczekiwania i przygotowania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce już od początku grudnia dbamy o wyjątkową atmosferę. W tym roku zaproponowaliśmy dzieciom cykl warsztatów o tematyce świątecznej. Zajęcia cieszyły się sporą popularnością. Okazało się, że orawskie dzieci są pełne zapału, mają zmysł artystyczny i chęci do zdobywania nowych umiejętności.

Bawiliśmy się wyśmienicie, razem tworzyliśmy wyjątkowe ozdoby choinkowe: bombki ozdabiane skrawkami materiałów, sznurkiem, kolorowymi wstążeczkami, drewniane bałwanki, papierowe aniołki, kolorowe łańcuchy z bibuły, słomy i włóczki. W okresie przedświątecznym pomyśleliśmy również o słodkościach, które mogą zawisnąć na choince. Piekliśmy i dekorowaliśmy pyszne pierniki w przeróżnych kształtach. Co poniektórym udało się nawet zbudować chatkę z piernika. Z pewnością udział dzieci w zajęciach umilił im czas radosnego oczekiwania na święta. Dzieci z dumą zabierały wykonane ozdoby do domu. Niejedna choinka w orawskich domach będzie przystrojona unikatowymi i przepięknymi dekoracjami. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w zajęciach i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz przy innych okazjach.

Na okres przedświąteczny w OCK przygotowujemy jeszcze jedno wydarzenie, w dniach od 19 do 21 grudnia w hollu OCK odbywać się będzie kiermasz bożonarodzeniowy. Szczegóły kiermaszu podamy wkrótce. Jeśli ktoś jeszcze nie poczuł atmosfery świąt, zapraszamy do OCK.