Puchar Gór Opawskich Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej grup młodzieżowych

tsr orawa 2021Drużyna TSR Orawa rocznik 2007 wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju w Głuchołazach, który odbył się w dniach 21 – 23 maja. Spotkania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych, rocznik 2007 i młodsi oraz 2009 i młodsi. Na boiskach swoje umiejętności prezentowały zarówno dziewczyny, jak i chłopcy. W naszej grupie rozegraliśmy mecze z zespołami:

1. KSSPR KOŃSKIE
  2. TRÓJKA NOWA SÓL
  3. UKS SZCZYPIORNIAK ZIELONA GÓRA
  4. ORZEŁ OPOLE I
  5. ORZEŁ OPOLE II.

W pierwszym dniu rozgrywek przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Końskich. Walka była wyrównana do końcowych minut meczu. Niestety rywalizacja zakończyła się wynikiem 17 do 15 dla drużyny KSSPR Końskie. Mecze rozgrywane były 2 x 20 minut.

Kolejnym przeciwnikiem była drużyna Orzeł Opole II. Wynik był satysfakcjonujący, TSR Orawa zwyciężyła 29 do 17.

Następnego dnia zmagań, nasi chłopcy mieli do rozegrania trzy spotkania, w tym jedno z bardzo trudnym przeciwnikiem- z drużyną Orzeł Opole I. Pierwszy mecz z zespołem z Zielonej Góry, zakończył się na naszą korzyść 28 do 9. Po chwili odpoczynku rozegrał się kolejny emocjonujący mecz na hali GOSIR z chłopcami z Nowej Soli, z którego TSR Orawa również wyszła zwycięsko.

Na zakończenie dnia został do rozegrania decydujący, trudny mecz z Orłem Opole I. Był to mecz o finał. Niestety, pomimo dobrej gry piłkarzy, przegrali z zespołem gospodarzy  27 do 21.

Ostatniego dnia w „małym finale” TSR Orawa zmierzyła się po raz kolejny z zespołem Orzeł Opole II. Po bardzo dobrym meczu Orawianie wygrali 25 do 9 i zajęli III miejsce.

W finale natomiast zmierzyły się zespoły Orzeł Opole I i KSSPR Końskie. Zwycięzcą okazał się Orzeł Opole I z wynikiem 21 do 16.

Trzecie miejsce w turnieju, po tak długiej przerwie w związku z obostrzeniami, jest w pełni satysfakcjonujące. Warto wspomnieć, że najlepszym zawodnikiem drużyny TSR Orawa został Wojciech Gosztyła, a królem strzelców turnieju Szymon Wójt.