+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

25-lecie LKS ORAWA – historia, współzawodnictwo i wspólne zdjęcie

25 lecie LKS ORAWA historiaW dniach 22 i 23 sierpnia 2021 roku na stadionie sportowym w Jabłonce odbyły się rozgrywki piłkarskie w ramach obchodów 25-lecia Klubu Sportowego LKS Orawa Jabłonka. Pierwszego dnia zagrali młodzi adepci futbolu, którzy rywalizowali w kategoriach Orlik, Młodzik, Żak oraz Skrzat. Od początku nie brakowało pięknych bramek i dobrej zabawy. Po zakończeniu zmagań zawodnicy otrzymali medale, zaś najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary.

W niedzielę na murawie zaprezentowali się trampkarze oraz zawodnicy biorący udział w turnieju w kategorii OPEN. Zmagania sportowców  obserwował gospodarz gminy Jabłonka Antoni Karlak. Na stadionie nie zabrakło postaci zasłużonych dla klubu, które przez lata decydowały o sile zespołu oraz przyczyniły się do jego  największych sukcesów. Mimo że turniej miał charakter towarzyski, nie brakowało zaciętej rywalizacji. W finałowym meczu zespół z Katowic pokonał seniorski zespół Orawy Jabłonka i wywalczył pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła drużyna przyjaciół Tomka Kramarza.

Wszystkich zawodników biorących udział w zawodach nagrodzono pamiątkowymi medalami, zaś najlepsi otrzymali pamiątkowe medale i puchary.  Obecni na stadionie piłkarze, działacze, trenerzy oraz sympatycy klubu zostali uwiecznieni na jubileuszowym grupowym zdjęciu.