sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Jubileusz 10-lecia zespołu Koliba z Orawki

Koliba 202215 października zespół Koliba z Orawki świętował jubileusz 10-lecia istnienia. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Orawce, którą sprawował ks. proboszcz Wojciech Mozdyniewicz. Następnie członkowie zespołu i goście udali się do Jabłonki, gdzie odbyła się część artystyczna, poczęstunek i wspólna zabawa.

Gratulacje zespołowi na ręce kierowników – państwa Bernadety i Stanisława Jarominów złożył m.in. wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak. W słowach podziękowania podkreślił trud pracy wkładany w pielęgnowanie zwyczajów i tradycji orawskich w miejscu o szczególnym znaczeniu dla Orawian. To w Orawce, w drewnianym kościółku rodziła się orawska kultura, którą zespół Koliba pięknie utrwala i popularyzuje. Gospodarz naszej gminy zaprosił zespół do świętowania jubileuszu również 20 listopada br. podczas Przeglądu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”.

Gratulacje zespołowi złożyli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych grup regionalnych – zespół Orawianie im. Heródka z Lipnicy Wielkiej i zespół Małolipnicka Rodzina Kolpinga z Lipnicy Małej.

W uroczystości udział wzięli członkowie zespołu, ich rodziny, przyjaciele, mieszkańcy Orawki oraz zaproszeni goście.

foto: Marcin Pieróg