sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

„Już pływam”

juz plywamGmina Jabłonka pozyskała środki finansowe w wysokości  13 930,00 zł na realizację w 2023 roku małopolskiego projektu pn. „Już pływam”, w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Dofinansowanie pochodzi od Województwa Małopolskiego. Całkowity koszt projektu to 27 924,60 zł. Kwota wkładu finansowego rodziców wynosi 13 994,60 zł.

Projekt zakłada realizację zajęć nauki pływania na basenie przez instruktora oraz przewóz uczniów spod szkoły do miejsca odbywania się zajęć i z powrotem, których organem prowadzącym jest Gmina Jabłonka w okresie od 1 wrzesnia br. do 20 grudnia br. 

W projekcie biorą udział następujące szkoły:

  • Szkoła Podstawowa w Zubrzycy Dolnej
  • Szkoła Podstawowa w Orawce
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Podwilku

W każdej szkole utworzona grupa składa się z maksymalnie 15 uczniów, którzy do tej pory nie mieli możliwości z korzystania z nauki pływania. Dla każdej grupy przewidziano 11 godzin lekcyjnych zajęć. 

Dzięki współfinansowaniu projektu ze środków finansowych otrzymanych od Województwa Małopolskiego dzieci z naszej gminy podczas zajęć nauczą się pływać oraz nabiorą aktywności ruchowej. Pływanie wspomaga również rozwój intelektualny, pozytywnie wpływa na podniesienie ogólnej wydajności organizmu oraz kształtuje prawidłową postawę ciała.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Malopolska