W niedzielę 01 grudnia 2024 r. zespół „Trzy Cztery” złożony z uczniów Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Jabłonce pod kierunkiem Pani Jagody Pondel, przy współpracy z Panami Markiem Kenigiem i Jakubem Bańdurem zagrali koncert w Wawerskim Centrum Kultury w Warszawie. Zespół „Trzy Cztery” tworzą flecistki: Lena Bylicka, Kamila Czaja, Maria Dworszczak, Marcelina Kąś, Julia Łopatniuk, Nikola Mitka, Oliwia Pilch, Patrycja Potoniec i Anna Wojdyła oraz Daniel Łopatniuk (perkusja) i Emilia Mastela (wokal).
W koncercie uczestniczyli laureaci IV Edycji konkursu „Nagraj z nami płytę” organizowanego przez Fundację Ze Sztuką Przez Świat oraz Wawerskie Centrum Kultury.
Po koncercie uczniowie odebrali płytę z kolędami, którą w nagrodę nagrali w październiku br. w Studio Koncertowym Polskiego Radia im Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Gratulujemy zespołowi i nauczycielom za promowanie Orawy i Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej. Życzymy kolejnych wielkich sukcesów.