dziennik.podawczy@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Orawskie kolędowanie w Krakowie

Koledowanie 2025W dniach 18–19 grudnia delegacja z Gminy Jabłonka, na czele z Wójtem Stanisławem Kasprzakiem, Zastępcą Wójta Moniką Mastelą, Sekretarzem Arturem Górką, wraz z zespołem Mały Owcok wzięła udział w wyjątkowym kolędowaniu w Krakowie.

Delegacja odwiedziła Małopolski Urząd Wojewódzki, gdzie została serdecznie przyjęta przez Wojewodę Małopolskiego Krzysztof Jan Klęczar. W ciepłej atmosferze dzieci złożyły życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Kolędnicy gościli również w Wojewódzkiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, gdzie dzieci mogły zobaczyć sprzęt i wyposażenie jednostki oraz obserwować powrót strażaków z akcji.

Delegacja kolędowała także w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, gdzie przyjął ich Prezes Zarządu Jerzy Popiel. Wójt wraz z zespołem przekazał wszystkim noworoczne życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Kolejnym punktem wizyty był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, gdzie delegację przyjął Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. Występ zespołu wypełnił przestrzeń świąteczną atmosferą i autentycznym orawskim duchem .

Orawskiego śpiewu nie zabrakło również w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Krakowie, podczas wspólnego kolędowania z Dyrektor NBP Katarzyną Basiak-Gałą oraz pracownikami.

Kolędowanie w Krakowie było dla zespołu pierwszym takim występem, niezwykle ważnym i wzruszającym doświadczeniem, przynoszącym wiele radości, dumy oraz motywacji do dalszego pielęgnowania orawskiej tradycji.

Wójt Gminy Jabłonka złożył wszystkim życzenia zdrowia i pomyślności w Nowym Roku oraz Świąt wypełnionych spokojem, bez trosk i zmartwień.