Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem - czytaj więcej...

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców po raz kolejny z udziałem gimnazjalistów z Lipnicy Małej.

Po wygraniu zawodów powiatowych w Krościenku, zawodnicy z Lipnicy Małej reprezentowali powiat nowotarski na zawodach rejonowych w Suchej Beskidzkiej. Dzięki doskonałemu przygotowaniu i licznym treningom Gimnazjum w Lipnicy Małej wygrało turniej i zostało mistrzem rozgrywek rejonowych. Tym samym przeszli do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim.

Dnia 30.04.2014 r. w Nowym Sączu odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady Młodzieży Szkolnej - 2013/2014 w Piłce Siatkowej Chłopców. W rozgrywkach tych wzięło udział 6 zwycięskich zespołów etapów rejonowych z całej Małopolski:

Gimnazjum w Lipnicy Małej, reprezentujące powiaty: nowotarski, tatrzański, myślenicki i suski
Gimnazjum nr 9 w Nowym Sączu
Gimnazjum w Jadownikach
Gimnazjum nr 46 w Krakowie
Gimnazjum nr 1 w Andrychowie
Gimnazjum nr 1 w Miechowie

W tym roku zawodnicy  z Lipnicy Małej, już w fazie grupowej spotkali się ze sportowym Gimnazjum nr 9 w Nowym Sączu (ubiegłoroczni i tegoroczni zwycięzcy turnieju) oraz z zespołem z Jadowników. Dzięki świetnemu przygotowaniu wyszli z grupy i zakończyli zawody na czwartym miejscu.

6. Gimnazjum nr 1 Miechów

Skład  drużyny Gimnazjum w Lipnicy Małej: Adrian Wojtyczek, Mateusz Michalak, Jakub Wójciak, Adrian Gwiżdż , Kewin Wojtyczek, Michał Gwiżdż, Piotr Janowiak, Bartłomiej Pękała, Patryk Kwika. Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Lipnicy Małej od lat z sukcesami biorą udział w zawodach piłki siatkowej. W sezonie 2008/2009 zajęli czwarte  miejsce w województwie, a w dwóch ostatnich latach kończyli rozgrywki z wicemistrzostwem województwa. Za sukcesami drużyny stoi ich opiekun pan mgr Tomasz Adamczyk, który od lat poświęca wiele czasu na przygotowanie młodzieży.

Gimnazjaliści mają godnych następców w szkole podstawowej. Młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zespole Szkół w Lipnicy Małej również odnoszą sukcesy w tej dyscyplinie. Najpierw zwyciężyli w Igrzyskach Powiatowych które odbyły się w tym roku w Szczawnicy, a następnie 11 marca  2014 reprezentowali  powiat nowotarski w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Chłopców w Suchej Beskidzkiej, gdzie zajęli III miejsce. Jest to tym większy sukces, że w drużynie tej grają chłopcy głownie z klasy V i IV- tylko dwóch zawodników to uczniowie klasy VI. Chłopców ze szkoły podstawowej przygotowuje  pani mgr Krystyna Bochaczyk

Skład drużyny Szkoły Podstawowej nr 3: Szymon Szymek, Marcin Kubacka, Kacper Spiżewski, Michał Sobek, Kacper Sikora, Szymon Wojtyczek, Szymon Henryk Wojtyczek, Łukasz Wojtyczek, Dawid Wontorczyk, Paweł Gwiżdż.