sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Witamy na stronie Gminy Jabłonka +++ Ostrzeżenie przed burzami - czytaj więcej...

Gospodynie z Podwilka z wyróżnieniem

agroPROMOCJa2019 miniStowarzyszenie Gospodyń w Podwilku oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Podwilka w dniu 7 września 2019 r. brały udział w konkursach kulinarnych organizowanych podczas wystawy AGROpromocja 2019 w Nawojowej koło Nowego Sącza.

Niebywałą niespodzianką dla Stowarzyszenia było pierwsze miejsce w konkursie NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO, które dało im przepustkę do kolejnego etapu tym razem na Targach Rolniczych w Poznaniu już 29 września. Gospodynie do tego konkursu przygotowały tradycyjne moskole z masłem czosnkowym oraz krzonowke po orawsku. Z pewnością do zwycięstwa przyczyniło się to, iż chrzanówka jest za przyczyną Stowarzyszenia Rozwoju Orawy już od 2012 roku wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Panie z Koła Gospodyń otrzymały natomiast wyróżnienie w konkursie potraw regionalnych za chałuśki ze śliwkami, ale oprócz nich serwowały same smakowitości: pierogi z bobem i bryndzą, ziemniaki z kapustą na żeberkach, zupę cebulową oraz ciasta i lemoniady. Dowodem na to, że potrawy były smaczne było największe oblężenie właśnie ich stołu przez degustujących uczestników wystawy.

W imieniu samorządu Gminy Jabłonka gratulujemy