+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Peleton kolarski w Jabłonce

W dniu dzisiejszym tj. 30.04.2015 roku już po raz kolejny gościliśmy w Jabłonce peleton kolarski Karpackiego Wyścigu Kurierów. Dokładnie o godzinie 15.30 kolarze finiszowali na mecie II etapu, liczącego 130 kilometrów, który prowadził z Zapory Niedzica przez Łapsze Niżne, Białkę Tatrzańską, Gronków, Bukowinę Tatrzańską, Poronin, Ząb, Czarny Dunajec do Jabłonki. Cała trasa wyścigu biegnie po terytorium Polski, Słowacji, Czech i Węgier.

II etap Karpackiego Wyścigu Kurierów wygrał Van Gestel Dries reprezentujący grupę Lotto Soudal U23. Podium uzupełnili:

2 miejsce - Herklotz Silvio reprezentujący grupę Team Stolting

3 miejsce - Cuadros Alvaro reprezentujący grupę AWT Greenway.

Najlepszy z polaków Patryk Talaga reprezentujący grupę Cycling Academy Team zajął 15 miejsce.

Meta wyścigu  zlokalizowana była na drodze krajowej nr 7. Po zakończeniu  rywalizacji odbyła się uroczysta dekoracja, podczas której wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak wręczył puchary dla zwycięzców II etapu. O artystyczną oprawę wyścigu zadbał zespół „Małe Podhale” pod kierownictwem pana Janusza Haniaczyka.

W trwającym od 28 do 3 maja wyścigu kolarskim dla zawodników do lat 23 udział bierze 150 zawodników reprezentujących 30 zespołów. Walczą oni zarówno o etapowe triumfy, jak i zwycięstwa w klasyfikacjach indywidualnych oraz  drużynowej.

Wyścig ten znajduje się w kalendarzu imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. Karpacki Wyścig Kurierów to impreza atrakcyjna zarówno pod względem sportowym, jak i medialnym, a co za tym idzie międzynarodowa promocja Gminy Jabłonka.