sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

"Myśli Jana Pawła II"

Mysli Jana Pawla IIW dniu 20 maja uczennica klasy VII Natalia Paś ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce-Bory odebrała nagrody i zaświadczenie za wojewódzki etap konkursu "Myśli Jana Pawła II". Gala wręczenia nagród odbyła się w Krakowie w Kurii Metropolitarnej na ul Franciszkańskiej 3. Nagrody wręczała Pani Kurator Barbara Nowak oraz ks. arcybiskup Marek Jędraszewski - Metropolita Krakowski.

Następnego dnia uczennica wraz z opiekunem Jadwigą Dziurczak wyjechały do Białegostoku, gdyż tam odbył się etap ogólnopolski. Zmagania konkursowe miały miejsce 22 maja w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 45 w Białymstoku.W tym roku 40 uczniów przyjechało z dziesięciu województw z całej Polski.

Po uroczystej Mszy Świętej uczestnicy 11 edycji konkursu "Myśli Jana Pawła II" udali się do szkoły, aby o 10.30 rozpocząć pierwszy etap konkursu - test pisemny. Po części pisemnej odbył się krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów tamtejszej szkoły. Następnie ogłoszono wyniki części pisemnej, sześciu uczestników, którzy zdobyli najwyższy wynik zakwalifikowało się do części ustnej. Wśród tych uczniów znalazła się nasza uczennica Natalia Paś. Ostatecznie uplasowała się na V miejscu w skali kraju co dało jej tytuł finalisty ogólnopolskiego i punkty na świadectwie po ukończeniu VIII klasy oraz bardzo atrakcyjne nagrody.

Uczennica udzieliła również krótkiego wywiadu dla TVP Białystok. Pragnę nadmienić, iż wśród tych sześciu najlepszych uczniów, aż trzech było z Małopolski. Wielkiego sukcesu uczennicy gratulujemy i życzymy zasłużonego odpoczynku podczas zbliżających się wakacji.

Gratulujemy w imieniu całego samorządu Gminy Jabłonka!