sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

„Kolorowa profilaktyka”

Kolorowa ProfilaktykaKochane Dzieci, Szanowni Rodzice, Szanowni Nauczyciele!

Pozwólcie, że w kilku zdaniach przybliżę, czym jest „Kolorowa profilaktyka”. Wszystko zaczęło się od dzieci i ich prac plastycznych przygotowanych przez nie na konkursy związane z profilaktyką. Wówczas zrodziła się w naszych głowach myśl, że można w sposób prosty, ale/i ciekawy dotrzeć do wszystkich dzieci z ważnymi informacjami o bezpieczeństwie i profilaktyce.


Panie pedagog Natalia Pawlak, Krystyna Joniak oraz uzdolniona artystycznie nauczycielka przedmiotów ścisłych Monika Pieróg pracujące w naszej gminie podchwyciły temat i postanowiły podjąć się tego niełatwego zadania. Później do zespołu dołączyła dyr. Barbara Zgama.

Panie przygotowały kolorowankę dla dzieci, która zawiera 10 najważniejszych tematów. Każdy z nich został opracowany wg określonego schematu. Krótki rymowany wierszyk i korespondująca z nim ilustracja do malowania. Dziecko podczas kolorowania i czytania zdobywa wiedzę. Rymowanka wpada mu w ucho, a rysunek pozostawia w jego pamięci wzrokowej niezbędne elementy symbolizujące grzeczne i bezpieczne zachowania, ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem, a także przypomina, co jest zdrowe.

Każde dziecko uczestniczące w dzisiejszym wydarzeniu, czyli spotkaniu z panem Mikołajem Pawlakiem Rzecznikiem Praw Dziecka otrzyma „Kolorową profilaktykę”.

Życzę wielu miłych chwil spędzonych podczas jej kolorowania. Nauczycielom i rodzicom życzę sięgania po nią w procesie wychowawczym naszych dzieci i uczniów.