sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Prelekcje w Szkołach Podstawowych w roku szkolnym 2022/2023. Akcja - Segregacja odpadów

Akcja Segregacja odpadowW dniach 5-7 czerwca 2023 r. pracownicy Urzędu Gminy Jabłonka przeprowadzili w szkołach podstawowych prelekcje dot. segregacji odpadów komunalnych i recyklingu. Program edukacyjny o tematyce ekologicznej tym razem skierowany był do uczniów klas I-III. 

 

 

 

 

 

 

Dotychczas w prelekcjach wzięło udział 288 uczniów z następujących szkół podstawowych:

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Podwilku,
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Podwilku,
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zubrzycy Górnej,
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zubrzycy Górnej,
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lipnicy Małej,
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lipnicy Małej,
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lipnicy Małej.

Uczniom została przedstawiona ciekawa prezentacja multimedialna, dzięki której dzieci poznały zasady prawidłowej segregacji odpadów, dowiedziały się jak należy postępować z odpadami problematycznymi (m.in. odpadami niebezpiecznymi, odpadami wielkogabarytowymi), dlaczego segregacja odpadów jest tak ważna dla naszego środowiska, a także zapoznały się z tematyką przetwarzania odpadów. Dzieci mogły również w praktyce przetestować swoje umiejętności w tym zakresie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prelekcjach, chętnie zadawali pytania i dzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi postępowania z odpadami w życiu codziennym.

Na zakończenie prelekcji dzieci otrzymały książeczki „Niedźwiadkowa eko-wycieczka! Segregowanie odpadów” oraz zakładki do książek „Kto odpady segreguje na medal zasługuje!”

Pracownicy Urzędu Gminy zostali bardzo serdecznie przyjęci przez dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów.

W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kolejne prelekcje w pozostałych szkołach podstawowych na terenie Gminy Jabłonka.