sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Razem możemy więcej - Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej

Turniej Charytatywny 2024 3Niedziela 11 lutego była wyjątkowo intensywna. Na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jabłonce rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz ciast i słodkości przygotowany przez Stowarzyszenie Orawska Fabryka Inicjatyw Społecznych, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Orawki i Chyżnego oraz Szkolny Wolontariat z SP nr 1 w Jabłonce. Wszyscy bardzo chętnie wykazali swoją gotowość do pomagania innym poprzez dzielenie się swoimi wypiekami. Środki zebrane w trakcie turnieju zostaną przekazane na leczenie Kubusia Bachuli.

 

Sportowa rywalizacja o Puchar Wójta Gminy Jabłonka obfitowała w wiele efektownych zagrań, co brawami doceniali zgromadzeni kibice. Zawodnicy ośmiu startujących drużyn wykazywali się prawdziwą walecznością, jednak zawsze w duchu fair play. Najskuteczniejsi okazali się siatkarze z Myślenic - Kamraci, którzy w meczu finałowym pokonali zespół Maryjanka. W meczu decydującym o III miejsce drużyna S-VK Trstena pokonała drużynę Nowy Targ Orawa. Kolejne miejsca zajęli: Orły Naprawa, Żubry, Szare Lisy, Team Lipnica Wielka. W niedzielny wieczór puchary, dyplomy i nagrody wręczył Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak. O zabezpieczenie medyczne zadbali strażacy z OSP Orawka. Turniej oraz kiermasz ciast wsparł Szkolny Wolontariat z SP nr 1 w Jabłonce.

Słodkości cieszyły się zainteresowaniem, a zebrane do puszek ofiary w kwocie 7 379,55 zł i 107 euro, będą dużym wsparciem w drodze do zdrowia Kubusia.

Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak dziękuje WSZYSTKIM, którzy z uważności na drugiego człowieka zaangażowali się we wczorajsze wydarzenia. Mieszkańcy naszej gminy wykorzystali kolejną okazję, aby pomóc - DZIĘKUJEMY.