sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Orawski Dzień Dziecka

Orawski Dzien dziecka 2023W dniu 28 maja w Orawskim Centrum Kultury wspólnie z całymi rodzinami obchodziliśmy radośnie Orawski Dzień Dziecka. Świętowanie rozpoczęliśmy od seansu filmowego, który wprowadził widzów w dawny prehistoryczny świat sympatycznych dinozaurów, ukazujący historię pięknej i prawdziwej przyjaźni. Po niezwykle pouczającej i tryskającej humorem bajce, każde dziecko mogło skorzystać z atrakcji przygotowanych właśnie dla nich. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, dzieciaki mogły się zmierzyć z dmuchanym torem przeszkód, a także skorzystać z propozycji jakie przygotowali dla nich animatorzy.

Kolejną atrakcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem był pokaz strażacki przygotowany przez strażaków z jednostki OSP Jabłonka. W czasie krótkiego szkolenia, zaprezentowali sprzęt strażacki, który wykorzystują podczas działań ratowniczych. Każdy z uczestników mógł indywidualnie przejść pełny kurs udzielania pierwszej pomocy.

Podczas festynu można było również podziwiać piękne prace i rękodzieło artystyczne wykonane przez naszych lokalnych artystów z Orawy.

Zakończeniem i finałem tego wspaniałego niedzielnego popołudnia był spektakl teatru Kultureska z Krakowa pod tytułem „Skrzydlaty odlot”, w czasie którego ciepłe i serdeczne życzenia wszystkim dzieciom w imieniu Wójta Gminy Antoniego Karlaka złożył Zastępca Wójta Bolesław Wójcik. Następnie życzenia otrzymały nie tylko dzieci, ale też wszystkie mamy, które miały swoje święto 26 maja. Tradycyjnie każde dziecko zabrało dla swojej mamy różę, a samo poczęstowało się słodkościami.

Mamy nadzieje, że Orawski Dzień Dziecka sprawił radość wszystkim, którzy nas odwiedzili, a niedzielne popołudnie było przepełnione słońcem, uśmiechem i świetną zabawą.

 

foto. Łukasz Sowiński