sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

VII Kiermasz Szkół Ponadpodstawowych

VII Kiermasz SzkolW dniu 30 maja 2023 roku w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się VII Kiermasz Szkół Ponadpodstawowych pod patronatem Wójta Gminy Jabłonka.

W kiermaszu wzięło udział 10 szkół z powiatu nowotarskiego, które zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Odbiorcami byli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z gminy Jabłonka oraz Lipnica Wielka.
Uczniowie mieli możliwość zobaczenia prezentacji promujących szkoły na scenie Orawskiego Centrum Kultury oraz indywidualnego spotkania z przedstawicielami poszczególnych szkół. Dużą atrakcją dla uczniów były ciekawie przygotowane stoiska, które nawiązywały do oferty każdej placówki.

Swoje oferty zaprezentowały: Zespół Szkól Ogólnokształcących im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, Branżowa Szkoła Wielozawodowa I st. im. Świętego Jana Pawła II w Jabłonce, Zespół Szkól Ogólnokształcących w Lipnicy Wielkiej, Publiczne Liceum Ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi w Czarnym Dunajcu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, Zespół Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu, Branżowa Szkoła I st. ZDZ w Krakowie z siedzibą w Czarnym Dunajcu , I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu, Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.