sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Dotacje i Projekty

Małopolski projekt pn. "Już pływam" 2022

Malopolska

Gmina Jabłonka pozyskała środki finansowe w wysokości  19 000,00 zł na realizację w 2022 roku małopolskiego projektu pn. „Już pływam”, w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Dofinansowanie pochodzi od Województwa Małopolskiego. Całkowity koszt projektu to 38 000,00 zł. Kwota wkładu finansowego rodziców wynosi 19 000,00 zł.

Projekt zakłada realizację zajęć nauki pływania na basenie przez instruktora oraz przewóz uczniów spod szkoły do miejsca odbywania się zajęć i z powrotem, których organem prowadzącym jest gmina Jabłonka w okresie od 10 maja br. do 20 grudnia br. 

W projekcie biorą udział następujące szkoły:

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Zubrzycy Dolnej
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Lipnicy Małej
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lipnicy Małej

W każdej szkole utworzona grupa składa się z maksymalnie 15 uczniów, którzy do tej pory nie mieli możliwości z korzystania z nauki pływania. Dla każdej grupy przewidziano 15 godzin zegarowych zajęć. 

Dzięki współfinansowaniu projektu ze środków finansowych otrzymanych od Województwa Małopolskiego dzieci z naszej gminy podczas zajęć nauczą się pływać oraz nabiorą aktywności ruchowej. Pływanie wspomaga również rozwój intelektualny, pozytywnie wpływa na podniesienie ogólnej wydajności organizmu oraz kształtuje prawidłową postawę ciała.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.