W lutym 2026 roku rusza Akademia Wykonawcy w Programie Czyste Powietrze. Akademia adresowana jest do osób realizujących inwestycje w programie Czyste Powietrze. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lutego br. w Hotelu Great Polonia Kraków Airport w Modlniczce w godzinach 10.00–13.30.
Celem Akademii jest wsparcie wykonawców w prawidłowej realizacji inwestycji w ramach Programu Czyste Powietrze, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Szkolenie poprowadzą eksperci Departamentu Finansowo-Księgowego oraz Departamentu ds. Programu Czyste Powietrze.
W związku z wejściem w życie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) od dnia 1 lutego 2026 r., Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Targu zaprasza podatników na dni otwarte, których celem jest przybliżenie zasad funkcjonowania nowego systemu oraz przygotowanie do jego stosowania.
W ramach dyżurów pracownicy urzędu udzielą szczegółowych informacji dotyczących: * zasad działania Krajowego Systemu e-Faktur, * obowiązujących przepisów prawa w zakresie KSeF, * praktycznych aspektów korzystania z systemu w codziennej działalności.
Wójt Gminy Jabłonka przypomina rolnikom, że w dniach od 1 lutego 2026 r. do 2 marca 2026 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT albo ich kopie, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego za okres od 1 sierpnia 2025 r. do 31 stycznia 2026 r.
24 stycznia 2026 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zubrzycy Górnej młodzi druhowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. W zawodach wzięło udział 65 uczestników z 14 drużyn MDP. Organizatorami byli Wójt Gminy Jabłonka Stanisław Kasprzak oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod przewodnictwem dh Andrzeja Gwiazdonika.
Za nami podsumowanie Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025. Dzięki pozyskanym funduszom w wysokości 1 010 309,87 zł, Gmina Jabłonka skutecznie podnosi standardy bezpieczeństwa publicznego i wspiera lokalne służby ratunkowe.
Mamy świetne wiadomości! Gmina Jabłonka pozyskała dofinansowanie na wyjątkową inwestycję. Przy ul. Ks. Ferdynanda Machaja powstanie nowoczesna platforma widokowa, z której będziemy mogli podziwiać piękno naszej okolicy!
Co nas czeka? - Dwa poziomy widokowe dla jeszcze lepszych wrażeń. - Unikalny design – konstrukcja na planie trójkąta, łącząca stal z naturalnym drewnem - Pełen komfort – oświetlenie, miejsca postojowe i wygodny dojazd.
Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach transgranicznego projektu pn. ,,Rozwój infrastruktury turystycznej wspólnej Orawy” w ramach Programu Interreg Polska – Słowacja 2021 – 2027.
Projekt zostanie zrealizowany przy współpracy z: * Obec Bobrov (Partner Wiodący) * Mesto Trstená * Gmina Spytkowice
4 stycznia 2026 r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyło się wyjątkowe, świąteczne kolędowanie, które połączyło lokalną tradycję z refleksją nad istotą Bożego Narodzenia.
Podopieczni wraz z wychowawcami i opiekunami Barki – Środowiskowego Domu Samopomocy w Jabłonce oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Jabłonce (OREW) zaprezentowali wzruszający spektakl pt. „Legenda o Bożym Narodzeniu”. Przedstawienie pełne emocji i ciepła, wywołało wzruszenie i zostało przyjęte z ogromnym entuzjazmem oraz owacjami na stojąco przez publiczność.